пʼятниця, 16 вересня 2011 р.

У столичному мікрорайоні Оболонь відбувся показ фільму «Тризуб Нептуна»

15 вересня мешканці київського мікрорайону «Оболонь» мали змогу безкоштовно переглянути документальну стрічку Івана Канівця «Тризуб Нептуна». Показ був проведений під відкритим небом біля пам'ятника «Старшинам Армії УНР уродженцям м. Києва». Захід організувала Київська міська організація «Спілка Української Молоді в Україні». Відвідати кіносеанс прийшло понад півсотні глядачів. Останні мали змогу не лише переглянути фільм, а й поспілкуватися з молодим режисером.

Іван Канівець, режисер фільму «Тризуб Нептуна»: «Роботу над фільмом можна описати коротко. У громадських та мистецьких колах багато говорилося про те, що нам потрібен фільм присвячений Військово-морським силам УНР. Я вирішив, що знаю як втілити цей проект у життя. Результат ви побачили на екрані».

Максим Кобєлєв, Голова КМО «Спілка Української Молоді в Україні»: «На Оболоні існує чудова парафія УПЦ Київської Патріархату. Настоятель храму ікони Божої Матері «Неопалима Купина» панотець Віктор (Мілейко) – це людина, яка цілковито поділяє гасло нашої організації: «Бог і Україна». Парафія отця Віктора вже відома у Києві пам'ятником на честь старшин Армії УНР. Відтак ми запропонували панотцю влаштувати кінопоказ «Тризуба Нептуна» просто неба, біля згаданого пам'ятника, аби зацікавити мешканців мікрорайону історією боротьби за незалежність. Подібного роду заходи будемо проводити й надалі».

На завершення кіно-вечора присутнім презентували трейлер до нового фільму Івана Канівця «Українська Революція».

середа, 23 березня 2011 р.

Про хлопців у повстанських одностроях

21 березня за ініціативи суспільників Київської міської організації СУМ в Україні відбулася презентація-показ однострою та озброєння Української Повстанської Армії. 
Сумівська домівка, мабуть, давно не бачила такої кількості охочих почути про повстанців. Пів сотні людей заледве помістили тісні, але гостинні стіни офісу на Коцюбинського. Хлопці в повстанських одностроях (сумівці і друзі з клубу військово-історичної реконструкції) детально розповіли, де упівці брали мундири, яке було спорядження, продемонстрували зброю – гвинтівки і карабіни – точну копію тієї, якою воювали повстанці. Після презентації відвідувачі мали можливість почути відповіді на питання, які їх цікавили про одяг вояків, озброєння, тактику боротьби, структуру УПА...
На закінчення зустрічі було продемонстровано відеоінтерв’ю з ветераном УПА Іваном Терлецьким, яке записав др. Павло Подобєд в селі Кіндійка на Херсонщині. Пан Іван – родом зі Старосамбірщини, що на Львівщині, був у підпіллі, пройшов табори ГУЛАГу. Тепер доживає свій вік на Херсонщині.
Закінчилась презентація теплим спілкуванням за чаєм-кавою. Усі охочі могли сфотографуватися в однострої УПА, потримати в руках зброю та пожертвувати кілька гривень на купілю пам’ятника на могилу упівцю Йосипу Пилипчаку, побратиму Івана Терлецького.
Суспільники Київської міської організації СУМ в Україні дякують усім, хто залишився небайдужим і прийшов на показ-презентацію.


































Гартуйсь!